Wynajem busa? Sprawdź, przy jakich okazjach jest to dobre rozwiązanie

Wynajem busówStandardowy samochód osobowy przewidziany jest dla przewożenia 5 osób - niezależnie od tego, czy są to osoby dorosłe, czy dzieci. Jeśli chcielibyśmy podróżować jednym pojazdem większą grupą, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu busa. W jakich przypadkach rzeczywiście taki wybór będzie najlepszy?

Zalety podróżowania busem

W zależności od modelu, bus może pomieścić jednocześnie od 9 do nawet 20 pasażerów i kierowcę. To znacznie więcej niż popularna "osobówka". Na co dzień niewielu z nas potrzebuje tak dużego pojazdu, aby jeździć po przysłowiowe bułki do sklepu, ale już przy wyjeździe wakacyjnym lub okazjonalnym bus okazuje się bardzo przydatny. Pojazd tego typu jest poręczny w prowadzeniu, nie stwarza zbyt dużych problemów z parkowaniem, a ponadto sumarycznie będzie bardziej ekonomiczny, jeśli chodzi o spalanie paliwa, niż kilka samochodów osobowych, które przewiozłyby na tę samą odległość taką samą liczbę osób.

Specyficzne wymiary busów pozwalają na sprawne poruszanie się takich samochodów nawet w trudnym terenie, po krętych, górskich drogach czy na wąskich ulicach w małych miejscowościach. Jeśli chcemy jechać gdzieś dalej, np. na wakacje do Chorwacji całą rodziną, z dużą ilością bagaży, możemy śmiało zarezerwować busa i cieszyć się przyjemnością jazdy w komfortowych warunkach.

W busie jest więcej miejsca na wyciągnięcie nóg, a przy tym to bezpieczniejszy samochód - najnowsze modele busów wyposażone są w zestaw pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych, podobnie jak auta osobowe.

Uwaga!

Decydując się na wynajęcie busa, zawsze dokonajmy naocznych oględzin samochodu, który chcemy wypożyczyć. Nie ufajmy firmom przewozowym, że samochód jest w idealnym stanie. Najlepiej zajrzyjmy pod maskę, sprawdźmy dokumenty czy przebieg pojazdu. Dzięki temu unikniemy stresu na drodze i wysokiego ryzyka awarii lub wypadku.

Kiedy warto?

Wynajem busa opłacalny jest zawsze wtedy, gdy chcemy pojechać na większą odległość - np. od 50-100 km wzwyż większą grupą osób. Z takiej opcji można skorzystać na przykład podczas wakacyjnych podróży do wynajętych apartamentów czy domków letniskowych - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli przewoźnicy tacy jak PKP, PKS czy prywatne linie transportowe nie oferują dogodnych połączeń do miejsca docelowego, a ponadto na wakacjach chcielibyśmy robić samodzielne wycieczki fakultatywne i zwiedzać okolicę, to wynajem busa odpowiada na nasze potrzeby.

Przyda się on także podczas dojazdu na ślub i wesele, zwłaszcza w dużej odległości od miejsca zamieszkania. Wynajmując busa z kierowcą, nie musimy się martwić o to, kto będzie zmuszony zrezygnować z mocniejszych trunków na imprezie, aby odwieść wszystkich imprezowiczów z powrotem do domu w środku nocy. Kierowca musi mieć przy tym zapewniony nocleg i wyżywienie.

Bus przyda się przy okazji każdej imprezy okolicznościowej - na imprezy rocznicowe, wieczór kawalerski lub panieński, chrzciny, komunie czy pogrzeby.

Autor: www.hemarbus.pl.Podobne:
Skup samochodów Warszawa

Skup samochodówSiedziba naszej firmy mieści się w Warszawie. Dlatego też jesteśmy w stanie dotrzeć na miejsce spotkania z klientem w Warszawie l

Skup samochodów Łódź

Skup samochodówDo Łodzi i innych miejscowości województwa łódzkiego skup samochodów jest w stanie dojechać nawet w ciągu 2 godzin.

Wentylacja garażu samochodowego

Wentylacja garażu samochodowegoWielu właścicieli samochodów zastanawia się nad odpowiednią ochroną dla swojego samochodu, zarówno przed uszkodzeniami wy