Wentylacja garażu samochodowego

Wentylacja garażu samochodowegoWielu właścicieli samochodów zastanawia się nad odpowiednią ochroną dla swojego samochodu, zarówno przed uszkodzeniami wynikającymi z działań osób trzecich jak i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Najczęstszym rozwiązaniem, wynikającym z dość oczywistych przyczyn, jest garaż samochodowy. Zarówno zdrowy rozsądek jak i odgórne przepisy wymagają, aby garaż samochodowy był odpowiednio wentylowany.

Ma to na celu uchronić osobę przebywającą w garażu przed zatruciem toksycznymi związkami zawartymi w spalinach. Przydaje się również do odprowadzania nadmiaru wilgoci, która mogłaby zaszkodzić między innymi karoserii samochodu. Garaż nieogrzewany jak i ogrzewany musi zostać wyposażony w różne rodzaje wentylacji, przy czym zawsze można poprawiać jej wydajność powyżej oczekiwanej przez przepisy.

Minimum dla garaży nieogrzewanych stanowi wentylacja naturalna, której forma to dwa otwory wentylacyjne o łącznej powierzchni minimum 0,04 m2. Otwory umieszczane są w ścianach na przeciw siebie, jeden nieco powyżej poziomu gruntu wokół garażu, drugi w okolicy stropu garażu. Mimo, że wymiary 14 x 4 cm nie spełniają warunku wymaganej powierzchni, często są wystarczające do zapewnienia odpowiedniej wentylacji. Garaż ogrzewany wyposażany jest przynajmniej w wentylację grawitacyjną. Powinna ona zapewniać wymianę powietrza w ilości 1,5-krotnej na godzinę.

Nie jest jednak możliwe zapewnienie takich warunków w sposób ciągły, ponieważ pracuje ona zależnie od różnic temperaturowych. Oznacza to, iż w warunkach zimowych wymiana powietrza będzie zbyt wielka, co oznacza straty cieplne. W warunkach letnich wymiana powietrza będzie zbyt niska, przez co nasycenie powietrza spalinami może stać się nieprzyjemne, a w skrajnych przypadkach niebezpieczne. Dla bezpieczeństwa użytkowników garaż ogrzewany coraz częściej jest doposażany w wentylację mechaniczną, może być to wentylator sterowany automatycznie - wykaz wentylatorów promieniowych.Podobne:
Skup samochodów Warszawa

Skup samochodówSiedziba naszej firmy mieści się w Warszawie. Dlatego też jesteśmy w stanie dotrzeć na miejsce spotkania z klientem w Warszawie l

Skup samochodów Łódź

Skup samochodówDo Łodzi i innych miejscowości województwa łódzkiego skup samochodów jest w stanie dojechać nawet w ciągu 2 godzin.

Wynajem busa? Sprawdź, przy jakich okazjach jest to dobre rozwiązanie

Wynajem busówStandardowy samochód osobowy przewidziany jest dla przewożenia 5 osób - niezależnie od tego, czy są to osoby dorosłe, czy dzieci. Jeśli chcielib